סיכום טרנדים #25 – סטאר וורס, פסטיגל וטרנד חדש: מותגים מתחילים “לדלג” על יוטיוב

Viral Video Chart – Ad Age

טרנד חדש: מותגים מתחילים להעלות סרטונים בלעדית לפייסבוק, ולא עוצרים קודם ביוטיוב. בינתיים נראה שזה עובד, כי במקום הראשון נמצאת חברת הקוסמטיקה Olay, עם פרסומת שהועלתה לפייסבוק בלבד. בסרטון, תאומות זהות מנסות את סדרת הטיפוח, ונראות כ”כ שונה, שצריך טקסט מעל הראש שלהן שיצביע לנו מי השתמשה בסדרת הטיפוח ומי לא. אבל מקום ראשון, בכל זאת.

קישור לפרסומת בפייס: https://www.facebook.com/OlayUS/videos/10153080399025779/

במקום השלישי והרביעי, תאגידים עולמיים מנסים להוכיח שהם משתמשים בכוח שלהם לטובה. גוגל במקום השלישי עם סרטון באורך 10 דקות (!) שמדבר על השת”פ של Google Earth עם האגודה להצלת הפילים. מסקנה – עם כמה שאנחנו מדברים על היכולת המוגבלת של הגולשים להקדיש תשומת לב למשהו ליותר מ2 דקות, אם נייצר תוכן מספיק מעניין, שעשוי מספיק טוב –אנשים יצרכו אותו.

במקום הרביעי, פייסבוק עם סרטון שמסכם את תרומתה המשמעותית בזמן רעידת האדמה הקטלנית בנפאל, בכך שאפשרה לאנשים להודיע לקרובים שלהם שהם בריאים ושלמים, ובכך שגייסה תרומות ותרמה בעצמה. אירוני שפייסבוק בעצמה לא העלתה את הסרטון לפייסבוק בלבד, אלא גם ליוטיוב.

במקום השמיני, הסרט החדש בסדרת סטאר וורס יוצא רק בדצמבר, ו-Walmart כבר החלה במכירת מרצ’נדייז בסניפיה. ליין המוצרים הושק בפרסומת מקסימה בה מבוגרים שאהבו סטאר וורס כצעירים, מנסים לחלוק את הקסם עם הדור החדש.

 

 YouTube Trends

הפסטיגל בדרך והוא משתלט על כל חלקה טובה ביוטיוב טרנדס. מספר קליפים ממנו נמצאים בחמשת המקומות הראשונים כמעט בכל שכבות הגילאים (למעט 25-34). הנושא השנה הוא “היי סקול פסטיגל”, כרפרנס לסרט High School Musical, וה”תיכון” בו מצולמים הקליפים נראה כמו קלישאה על תיכון אמריקאי, כולל מעודדות, ספורטאים, חנונים ומעבדת כימיה. למען האמת, כל השירים כולל שיר הנושא נושאים מסרים חינוכיים (ולא בדרך מבאסת) ומהווים שיפור אדיר מפסטיגל הסלפי של שנה שעברה ו”וואלה אחי, אני מת על עצמי” פיאסקו.

במקום הראשון, שיר שהיה במקומות הראשונים כבר מספר פעמים הקיץ ולא ברור למה תפס תאוצה שוב, #דוביגל.

שירי פסטיגל במקום השני, השלישי, החמישי. מה ששבר את הרצף והגיע למקום הרביעי הוא קליפ תעמולה לאינתיפאדה, בערבית.

 

Google Trends

מה טרנדינג? ובכן, אינתיפאדה: Jerusalem, Ynet  חדשות, וואלה חדשות, חדשות 2, חומת מגן, מסתערבים, הר הבית, פיגוע בתל אביב, פיגוע בעפולה, פיגוע בפתח תקווה, צבע אדום ורוג’ר ווטרס, אחרי שהווארד סטרן כינה אותו אנטישמי. וכמובן, גם אלנבי 40. ובחדשות משמחות, Surface Book של מייקרוסופט, הדור הבא של מחשבים אישיים שהוא בעצם לפטופ, שניתן לנתק אותו מהמקלדת כך שיתפקד כטבלט. מה עוד? סיינפלד שהולך להופיע בארץ בדצמבר (ויעשה 4 הופעות בעקבות הביקוש) וג’סטין ביבר שפאפראצי שלו בעירום רץ ברשת.

 

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *