בנים אינם בוכים

בשנה האחרונה ראינו מגמת עלייה של הפמיניזם החדש, בין אם זה ההצלחה המסחררת של LEAN IN, סרטון סיכום השנה  המדהים של Bing או הפרסומת של פנטן. הפמיניזם החדש נלחם במסגרות אשר מוגדרות סביבנו, שעל פיהן אנחנו צריכות להיות רכות, עדינות ושקטות.

אך בעוד הפמיניזם בועט וצועק, ישנה מסגרת אחרת, שככול שהיא שקטה ככה היא חודרת עמוק, אני מדברת על המסגור המצ’ואיסטי,  שאומר שגבר צריך להיות חזק, הוא צריך להתמודד עם הבעיות שלו לבד וחס ושלום לא לבכות, בטח שלא בציבור.

 tumblr_lcq74csZiZ1qf76m1o1_500

תהיה גבר

הורים מלמדים את הבנים שלנו מילדות “להיות גבר”, מחנכים אותם לשמור בפנים,  צועקים עליהם שיפסיקו לבכות ושאף אחד לא אוהב לוזר ומציבים את השמירה על הכבוד בערך עליון,  אבל אף פעם לא עוצרים לשאול באיזה מחיר? מה אנחנו גוזלים מהילדים שלנו כשאנחנו מציבים אותם בתוך מסגרת, בה אסור להם לדבר על רגשות, אסור להם להיות מובכים ואסור להם להיות מושפלים?

כל שבוע מחדש  אנחנו נשטפים בחדשות בטרגדיות בהם נערים דוקרים אחד את השני בשם הכבוד,  משפילים אנשים מבוגרים מהם ועוד ועוד זוועות, הכל בשם קידוש “הגבר”.

 הרי אם אני בתור נער יושב עם החבר’ה שלי ואנחנו מריצים צחוקים, מי יגיד לי עכשיו להנמיך את הקול? אם אני אקשיב לו חברים שלי יחשבו שאני פחדן, יחשבו שאני לוזר….

גיל ההתבגרות הוא לא גיל קל לאף אחד, אבל בעוד לבנות יש את הפריבילגיה להראות את הבלבול שלהן והחוסר ביטחון, לבנים אין אותה, וכאשר כל כך הרבה בלבול, פחד ורגשות  עצורים מצטברים בפנים הם מתפרץ בצורת אלימות, כלפי הסביבה וכלפי עצמי.

 crying-man

איך מותגים יכולים לקחת חלק בחיסול ה”תהיה גבר”

יכול להיות שעוד רחוק היום בו נראה גברים מגלים רגישות בהפסקת הפרסומות, אבל כן יש לנו את הכוח לקחת את המסגרת שבנו סביב ה”גבר גבר” ולשבור אותה לטובת בני הנוער. לתת להם את האפשרות לראות את עצמם כפי שהם ולא בגלל הגדרה שהחברה אישרה להם שככה הם אמורים להיות.

יש לנו את היכולת להקים להם פלטפורמות, בדומה לפלטפורמות שהקימו כדי לשבור מסגרות נשיות, פיזיות ודיגיטליות בהן הם יכולים להיפתח, ללמוד איך להגיב לרגשות שלהם ולקבל אותם, פלטפורמות בהן הם יכולים להוריד את המסכה שהם שמים כל יום, כי החברה אמרה להם שככה הם אמורים להתנהג, ואולי יום אחד בני הנוער האלה יהפכו להורים שיגיד לבן שלהם שיבכה כי זה מה שבני אדם עושים כשכואב להם.

[youtuber youtube=’http://www.youtube.com/watch?v=hc45-ptHMxo’]

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *