בוטים ובחירות

bbr1

אבולוציית הצ’אטבוט
מותג משחת השיניים Signal מבית יונילוור יצאו ביוזמה חדשה שנועדה לעודד הורים וילדים לצחצח את השיניים שלהם יחד וכך לפתח לילדים הרגלי צחצוח טובים לחיים. איך זה עובד? נרשמים באמצעות הפייסבוק מסנג’ר עונים על מספר שאלות קצרות (כגון: שם הילד, עיר מגוריו, שעת הצחצוח וכמובן אם יש אחים אז מוסיפים גם אותם) שמטרתן להתאים סיפור לילד. מכאן הבוט נכנס לפעולה ושולח מידי ערב סיפור המלווה באתגר צחצוח המלווה בפרסים בריאים לאלו המשלימים את המשימות. בכדי שההרגל יוטמע באמת, הסיפור מחולק ל-21 פרקים בני 2 דקות כל אחד. דרך מעניינת לתעל את ממשק השיח שהוא בוט, המייצרת חיזוק הקשר עם המותג ועושה טוב באמת. אגב – מי שעוד אין לו גישה לצא’טבוט יכול גם להינות מהקמפיין באמצעות סריקת ברקוד, שליחת SMS או באמצעות שיחת טלפון. רוצים לנסות? לחצו כאן.

 

bbr1

הטמעת טכנולוגיות חדשות
הטמעת הארנק הדיגיטאלי אינה משימה פשוטה. על פי סקר שנערך לפני כשנה, רק 4% מהישראלים עושים שימוש בארנק הדיגיטלי. אז איך בכל זאת משנים הרגלים? נראה שהצמדת השירות לפעולות יומיומיות כגון שימוש בתחבורה הציבורית היא דרך טובה לעשות את זה. כמובן שליווי של תמריץ נוסף לא יכול להזיק – למשל קפה חינם לנסיעה או הזדמנות לזכות בחופשה ארוכה בניו יורק. הטמעת טכנולוגיה חדשנית אינה תמיד פשוטה ומלווה לא פעם בחששות מצד המטמיעים וגם מצד המשתמשים, התובנה שלנו: לפעמים נחוץ למצוא קיצורי דרך שיווקיים שיעזרו התנהגות להרגל

 

bbr1

הבוט הפיננסי של אמריקה
בנק אוף אמריקה הודיע בשבוע שעבר בכנס הפינטק הגדול בעולם על השקת הבוט “Erica”. הבוט יתפקד כעוזר וירטואלי ויאפשר ללקוחות הבנק לקבל מידע על הרגלי ההוצאה שלהם, לקבל התראות על חריגות בדפוסי ההוצאה כגון תשלום סכום גדול מהרגיל על מוצר או בקטגוריה מסוימת של מוצרים, הבוט גם ימליץ כיצד להפחית את החוב שלכם לבנק או לחלופין יעזור לחסוך כסף לכל מטרה שתחפצו. איך זה עובד? באמצעות בינה מלאכותית וניתוח דאטה שמנבא דפוסי הוצאה של לקוחות הבנק מהם הוא מפיק תובנות ומציע עצות מועילות ללקוחותיו. הנה סוף סוף בנק שבאמת “עובד בשבילכם”. לכתבה המלאה לחצו כאן.

 

bbr1

לקום עם בוט בבוקר
מותג הקפה הצרפתי Ricore השיק בוט חדש או כמו שאנחנו קוראים לו “שעון מעורר” המאפשר למשתמשים לקבוע את שעת ההשכמה שלהם ולקבל מידי בוקר בשעה שנקבעה סרטון, gif או מסרון קצר שיעשה להם שמח על הבוקר. הבוט לוקח בחשבון את הימים הטובים של השבוע וידאג לאחר “חמישי שמח” אך גם לרכך את הבוקר הקשה מכל: “שביזות יום א'”. לצפיה בסרטון הקצר לחצו כאן.

 

bbr1

משאית הבולשיט של טראמפ
הבחירות לנשיאות ארה”ב ממש מעבר לפינה, ואנחנו רואים מגוון רחב של מהלכים שמטרתם היא לעורר שיח, מודעות ובעיקר הנעה לקלפיות. הנה מהלך שמשך את תשומת הלב שלנו והעלה חיוך. מקווים שתיהנו לצפות בו.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *